Activities of LIBUSE in Mezibori

 

Mezibori is a small town nearby the town of Litvinov (around 5.000 inhabitants).

We regard ourselves as the friends of Mezibori. We do care about good relationships with the Town Hall and its representatives.

In the past, we have been concentrating on the service to the town, namely in the area of crime prevention (work with the youth) and working with the target group of families with children in the No. 107 hostel (hostel for socially excluded inhabitants and mothers with children).

Our aim is to bring Christian values to the children and their families and provide an alternative to their current life style.


Weekend trip with children to Nacetin (2014):

Víkendový výjezd do Načetína klubu 107 (26.-28.9.) s mezibořskými dětmi pořádal opět po roce Spolek Libuše. Pobyty provázela dobrá nálada, hry i opékání kuřat. Pobyt byl o to bohatší, když v sobotu, přesně po roce, na stejné místo dorazil biskup Bernard Oringa Balmoi z Jižního Súdánu z Episkopální církve v Eastern Equatoria, který je již poněkolikáté na návštěvě v ČR v rámci projektu Jižní Súdán. Biskup Bernard si opět vyprávěl s dětmi o životě dětí v Jižním Súdánu a o poměrech, ve kterých žijí v této nejchudší zemi Afriky. Mezibořské děti napsaly své písemné vzkazy dětem do Eastern Equatoria, kde české církve (nejen) finančně podporují rozvoj tamního sirotčince.

 

 

Weekend trip with children to Nacetin (2013):

Dva výjezdy s dětmi mezibořského klubu 107 o víkendech 27-29.9. a 18-20.10.2013 proběhly na chatě v Načetíně. Děti v prostředí horské chaty mohly rozvíjet své přirozené nadání v soutěžích podporujících jejich přirozené schopnosti. Pobyty provázela dobrá nálada, pestrá zábava, hry i odměny.

Říjnový pobyt byl o to bohatší, když v sobotu dorazila delegace z Jižního Súdánu Episkopální církve v Eastern Equatoria biskupa Bernarda Oringa Balmoi se svým týmem, který je na několika týdenní návštěvě v ČR v rámci projektu Jižní Súdán https://www.sudan.isachar.cz/ . Súdánci si přes hodinu vyprávěli s dětmi o životě v Jižním Súdánu a o poměrech, ve kterých musejí žít děti v této nejchudší zemi AfrikyTyto pobyty jsou plně hrazeny z finančního  fondu MÚ Meziboří, tak jako občasné výlety, nebo jiné prostředky zabezpečující tuto činnost.

Historické akce na Meziboří

Akce v rámci projektu PŘÍLEŽITOST

Tématické večery "Čaje o páté":

V rámci projektu PŘÍLEŽITOST jsme měli možnost realizovat sérii přednášek, diskusních a tvořivých odpolední pro občany města Meziboří. Přinášíme zde stručný přehled konaných akcí a několik fotografií.

27.09.2012      Diskuse s pediatrem na téma povinné a nepovinné očkování
06.10.2012      "Tvořivé dílny" - výroba podzimní výzdoby do oken (pro rodiče s dětmi)
10.10.2012      Diskuse s paní učitelkou ZŠ na téma projevy a přístup k dětem s hyperaktivitou
15.11.2012      Farma Klíny - novodobá farma a výroba z vlny
24.11.2012      Zdobení perníkového stromečku pro rodiče s dětmi
05.12.2012      Vánoční vystoupení dětí s mikulášskou nadílkou
12.12.2012      Zdobení perníčků, výroba vánočních dárků
23.12.2012      Dětský karneval
10.01.2013      Diskuse na téma Jak přežít a užít si mateřskou dovolenou

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode